2012 m. liepos 29 d., sekmadienis

Labai šokoladinis pyragas su vyšniomis

Ką čia ir bepridursi... Pyragas išties labai gardus, saldus, drėgnas, su šviežių vyšnių rūgštele. Taip pat manyčiau, jog šio pyrago skoniui labai didelę įtaką turėjo naminiai kaimiški kiaušiniai, naminis močiutės rankomis muštas sviesas, kaimiška riebi giretinė. Šių gėrybių visada randu savo kaime. Jis - tikras natūralaus maisto lobis. Pabuvus kaime visada grįžti pagražėjęs, ir kaip aš sakau išsigryninęs. Išsigryninęs ne tik kūnu, bet ir siela. Mat manasis kaimas pūpso laukuose, kur iš vienos pusės matyti miškas, o iš kitos - ežeras. Taigi tie neaprėpiami plotai, šviežias, mažai užterštas oras, visada pučiantis laukų vėjelis turi išties stebūklingos galios. Pagydo liūdinčią sielą, o naminis maistas - pavargusį kūną. Taigi, jei ir jūs turite progą gaminti iš šiežių, naminių produktų, niekada nekeiskite jų į pirktinius. Rezultatas visada bus kur kas geresnis, jei patiekalų sudedamosios dalys bus kuo aukštesnės kokybės. Tikrai nenaujiena, bet priminti verta. 






O dabar dalinuosi šiuo puikuoliško pyrago receptu.

Labai šokoladinis pyragas su vyšniomis
Receptą gavau iš savo tetos, o ji - tikra pyragų meistrė, taigi nieko net negalvojau keisti

225 g juodo šokolado
140 g  sviesto
200 g cukraus
4 kiaušiniai
4 kaupini šaukštai miltų
4 šaukštai kakavos
1 a.š. vanilinio cukraus
4 šaukštai riebios grietinės
1 a.š kepimo miltelių
stiklinė šviežių vyšnių be kauliulų 

Pirmiausia pasiruoškite vyšnias. Išimkite kauliukus, užpilkite keliais šaukštais cukraus ir atidėkite į šalį. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C°.
Viename inde išlydykite šokoladą ir sviestą. Lydykite uždėje indą ant verdančio vandens garų. Į šokolado - sviesto masę įmaišykite giretinę. Kitame dubenyje kiaušinius gerai išplakite su cukrumi iki šviesių putų. Į šią masę įmaišykite vanilinį cukrų bei persijokite miltus su kepimo milteliais bei kakava. Galiausiai supilkite sviestinę šokolado masę bei vyšnias. Susidariusių vyšnių sulčių nepilkite. Viską gerai išmaišykite, tačiau nepermaišykite. Tešlą supilkite į sviestu pateptą kepimo skardą ir kepkite apie 50 minučių.


Skaniausias dar šiltas su juoda kava ar pienu.





Komentarų nėra:

Rašyti komentarą